Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Dotacje na zabytki i elewacje kamienic przyznane
Poniedziałek,     20 / 05 / 2019

Prezydent Inowrocławia podczas dzisiejszej sesji wystąpił do radnych Rady Miejskiej Inowrocławia o przyznanie dotacji w łącznej kwocie 250 tys. zł na prace konserwatorskie dla siedmiu wnioskodawców, dzięki czemu kolejne kamienice w centrum miasta zyskają nowe elewacje.

W tym roku przyznano dofinansowanie na remont elewacji kamienic przy ul. Dworcowej 34, Dworcowej 67, Studziennej 5, Rynek 16, a także budynku przy ul. Toruńskiej 19. Dotację przyznano również na odnowienie i uzupełnienie okładzin architektonicznych w kościele pw. Św. Krzyża oraz prace konserwatorskie w kościele pw. Opatrzności Bożej.

- Cieszy mnie, że właściciele prywatnych kamienic korzystają z możliwości pozyskania z budżetu miasta środków na wyremontowania elewacji. Na ten cel przekazujemy 250 tys. zł. Wspólnie dążymy do tego, aby elewacje w centrum miasta były estetyczne. Miasto nie tylko przekazuje dotacje prywatnym właścicielom, ale także sukcesywnie remontuje swoje kamienice – aktualnie trwa odnawianie elewacji budynku przy ul. Królowej Jadwigi 3 – mówi prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z inicjatywy prezydenta uchwalono nowe zasady udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Obowiązująca uchwała uwzględnia nie tylko obiekty wpisane do rejestru zabytków, ale też obiekty znajdujące się w gminnej ewidencji zabytków. To umożliwiło m.in. właścicielom kamienic otrzymanie dofinansowania na remonty elewacji. Z tej możliwości w 2018 r. skorzystało ośmiu wnioskodawców – wyremontowano m. in. kamienice przy ul. Dworcowej, ul. Św. Ducha i na Rynku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 18-09-2019
Dziś imieniny
Ireny, Irminy, Stanisława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: