Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Jest bezpieczniej dzięki dodatkowym patrolom
Czwartek,     27 / 12 / 2018

Około półtora tysiąca dodatkowych 8-godzinnych patroli, setki skutecznych interwencji i poczucie bezpieczeństwa inowrocławian – takie są realne skutki corocznych porozumień władz miasta oraz miejscowej policji. Dziś podpisano kolejne.

Dokument o przekazaniu Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu kwoty 229,5 tysiąca złotych na przyszłoroczne dodatkowe patrole parafowali prezydent Ryszard Brejza i komendant inspektor Marcin Ratajczak.

- Wiele lat temu byliśmy jednym z pierwszych samorządów, który zdecydował się na ten krok. To było dobre posunięcie, a efekty były odczuwalne, więc w ślad za nami poszli kolejni – zauważa prezydent Ryszard Brejza. - Policja jest finansowana z budżetu Państwa przez rząd, ale istnieje prawna możliwość dofinansowania jej działalności przez samorząd – dodaje włodarz.

Policja również ocenia, że dodatkowe służby przyczyniają się do ograniczenia przestępczości, zwłaszcza tej dokuczliwej społecznie. Choćby w 2017 roku, podczas takich dodatkowych patroli, policjanci przeprowadzili 2045 interwencji, zatrzymanych zostało 34 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz 29 osób poszukiwanych.

Zgodę na przekazanie pieniędzy dla policji wyrazili podczas niedawnej sesji jednogłośnie radni.

- Przyjęcie takiego rozwiązania w latach poprzednich w sposób znaczący zmniejszyło zagrożenie przestępczością, szczególnie w miejscach publicznych, a tym samym zwiększyło poziom bezpieczeństwa mieszkańców – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Oczywiście, nadal w Inowrocławiu są miejsca, które powinny być częściej monitorowane przez patrole policyjne i stąd potrzeba ich dofinansowania z budżetu miasta.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Poniedziałek, 10-08-2020
Dziś imieniny
Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: