Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Remont ulicy Chrobrego
Czwartek,     01 / 02 / 2018
Ruszył remont jednej z najdłuższych ulic na Solnie
Czwartek,     01 / 02 / 2018

Bardzo dobre tempo narzuciła ekipa remontująca ulicę Bolesława Chrobrego. Prace na jednej z najdłuższych ulic na Osiedlu Solno toczą się w kilku miejscach na raz, a mieszkańcy są bardzo zadowoleni z faktu ich rozpoczęcia.

 Przekazanie placu budowy nastąpiło w miniony wtorek, a dziś widać było już pierwsze efekty.

- Bardzo dobrze, że zrobią nową jezdnię, bo dziury w niektórych miejscach były duże. Chodniki też są potrzebne nowe, bo tu mieszka dużo starszych ludzi – mówi nam jeden z mieszkańców ulicy.

Niektórzy mieszkańcy osiedla zwracają uwagę na konieczność wymiany sfatygowanych słupów elektrycznych, które, ich zdaniem, z czasem mogą stanowić duże zagrożenie dla bezpieczeństwa, ale Miasto ma niewielkie możliwości interwencji w tej sprawie.

Prace na ul. Chrobrego odbywają się na odcinku o długości blisko 600 metrów. Polegają na remoncie nawierzchni jezdni oraz chodników. Na ulicy zostaną również zamontowane progi zwalniające.

Umowę na wykonanie prac podpisano z firmą „Inodrog”. Opiewa ona na kwotę ponad 750 tysięcy złotych. Roboty mają się zakończyć  najpóźniej 31 maja.

Przypomnijmy, że przetarg na remont ulicy Bolesława Chrobrego Miasto ogłaszało kilka razy, bowiem firmy drogowe stawiały zbyt wysokie wymagania finansowe, o czym Prezydent Ryszard Brejza informował mieszkańców w korespondencji, zapewniając, że inwestycja jest dla niego niezwykle istotna.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 13-12-2018
Dziś imieniny
Dalidy, Juliusza, Łucji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: