Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Inowrocławiu. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Cisza wśród ludzi - samotność, której nie widać”.
Jako Miasto Inowrocław cieszymy się, że to właśnie u nas powstaje tak ważna inicjatywa kulturalno-edukacyjna. To wydarzenie nie tylko promuje młode talenty filmowe, ale przede wszystkim podejmuje istotne tematy społeczne, edukując i inspirując do działania. Patronat Honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok.
Uroczysta gala finałowa, podczas której poznamy laureatów tegorocznej edycji, odbędzie się 15 maja 2026 roku.