Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocławski flower power
Czwartek,     03 / 08 / 2017

Na letnie kaprysy pogody nie ma mocnych, ale niezależnie od tego czy za oknem słońce, czy deszcz mieszkańcy Inowrocławia, ich goście i kuracjusze oczy cieszą feerią barw wspaniałych dywanów, które malują lico Inowrocławia. Coraz bardziej kolorowo robi się nie tylko w Solankach.

Sadzonek jest dwa razy tyle, co inowrocławian. Kwitną również byliny posadzone w latach ubiegłych. Wiosenno-letnią porą Inowrocław zyskuje nowe życie i łapie świeżego powietrza w zielone płuca miasta. Białe, żółte i niebieskie bratki, a ponadto szałwia, begonia, starzec, aksamitka, pelargonia każdego roku ubarwiają Inowrocław, malując go kolorami późniejszego zachwytu.

Francuski nowelista Pierre Loti pisał o wszechobecnych kwiatowych dywanach w Marakeszu. Eugène Delacroix wspominał o tysiącach gatunków niezliczonych kwiatów, tworzących dywan niesamowicie urozmaiconych kolorów. Również angielski pisarz Osbert Sitwell zachwycał się afrykańskim miastem pełnym nawadnianych trawników i pomarańczowych gajów. Gdyby panowie żyli i dane im było zawitać do Inowrocławia, z pewnością pisaliby peany na temat kolorowych, momentami wręcz bajkowych dywanów kwiatowych w Parku Solankowym.

Kwietne obrazy są doskonałym sposobem na promocję miasta, skuteczne przyciąganie turystów. W końcu czy może być coś przyjemniejszego niż malowniczy i pachnący dywan kwiatowy? Przyjemnie patrzeć i jeszcze przyjemniej przechadzać się wokół /wzdłuż niego, ciesząc się pachnącym mikroklimatem.

Niebanalne i nierzadko bardzo urokliwe kompozycje na rabatach i w donicach, kaskady kwiatów, ukwiecone balkony, dywany kwiatowe, a ponadto ogrody zapachowe – przestrzeń miejska jest nie tylko coraz bardziej zielona, ale i coraz bardziej kolorowa. Tak samo zachwyca mieszkańców, jak i turystów.

Miasto porządkuje również skwery dotąd nieobsadzane kwiatami. Są to tereny przy Rynku (od strony ul. Wodnej), przy ul. Armii Krajowej oraz na osiedlach Piastowskim III, Toruńskim i Rąbinie. Robi się naprawdę zielono…., a właściwie kolorowo! I tak trzymać!

Tekst pochodzi z portalu Innianie.pl. Więcej zdjęć tutaj:
http://inianie.pl/inowroclawski-flower-power/

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Piątek, 25-09-2020
Dziś imieniny
Aureli, Kamila, Kleofasa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: