Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Ranking na najtańszy urząd 2005
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

W 2005 roku w „Rankingu na najtańszy urząd” Urząd Miasta Inowrocławia zajął 5 miejsce.

Ranking został opracowany przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”. W zestawieniu uwzględniono wydatki bieżące w 2004 roku na utrzymanie administracji w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Pod uwagę brano m.in. koszt utrzymania urzędu, koszt funkcjonowania rady miejskiej. Wyodrębiono 14 kategorii, m.in. województwa, miasta wojewódzkie, miasta grodzkie powyżej i poniżej 75 tys. mieszkańców, miasta powiatowe powyżej 30 tys. mieszkańców, miasta powiatowe poniżej 20 tys. mieszkańców, miasta małe 15-20 tys. osób, miasta poniżej 10 tys. mieszkańców oraz gminy wiejskie.

W kategorii miast powiatowych powyżej 30 tys. mieszkańców Inowrocław zajął bardzo wysoką, bo 5 lokatę na 101 ocenianych miast. Nasze miasto wypadło najlepiej w stosunku do innych gmin z terenu województwa kujawsko-pomorskiego branych pod uwagę w tej kategorii.  Na 17 pozycji uplasowało się Nakło n. Notecią, a na 66 miejscu Świecie. Na czele tabeli w kategorii miast powiatowych powyżej 30 tys. mieszkańców uplasował się  Wyszków. Wyprzedzają nas też Ełk, który jest na drugiej pozycji, na trzeciej -  Mielec, na czwartej – Końskie (woj. świętokrzyskie).

W 2004 roku wydatki budżetowe Miasta Inowrocławia na utrzymanie administracji w przeliczeniu na 1 mieszkańca  wynosiły – 101,03 zł. W Wyszkowie było to 91,71 zł,  w Nakle n. Notecią – 118,92 zł, w Świeciu – 154,07 zł. Na końcu tabeli w tej kategorii są Kozienice (woj. mazowieckie) – 238,88 zł na 1 mieszkańca.

Uroczystość wręczenia nagród w rankingu „Wspólnoty” odbyła się 21 czerwca 2006 roku  na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Towarzyszył jej Ogólnopolski Zjazd Sekretarzy Samorządów Gminnych i Powiatowych w Krakowie (21-22 czerwca). W imieniu Prezydenta Miasta Ryszarda Brejzy  wyróżnienie odebrał Sekretarz Miasta Inowrocławia Piotr Strachanowski.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: