Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
ODKRYWCA 2009
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

Inowrocławski Park Solankowy został uhonorowany prestiżowym tytułem „Odkrywca 2009 roku”! O to zaszczytne miano konkurował z ponad 20 nominatami. 

O nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w drugiej edycja konkursu w dziedzinie turystki ubiegało się 21 miast, instytucji i osób. Konkurowano w 7 kategoriach: „Działalność na Rzecz Rozwoju Turystyki”, „Działalność na Rzecz Popularyzacji Krajoznawstwa”, „Promocja Turystyczna Regionu”, „Wydarzenie Turystyczne”, „Inwestycja Sprzyjająca Rozwojowi Turystyki”, „Przedsięwzięcie Biznesowe” i „Turystyka Przyjazna Osobom Niepełnosprawnym”.

Inowrocław zgłosił do konkursu Park Uzdrowiskowy w kategorii „Promocja Turystyczna Regionu”. Właśnie walory turystyczno-rekreacyjne Solanek i duży nakład pracy włożony w poprawę jego wizerunku poprzez poczynione tam w ostatnim czasie prace rewitalizacyjne, doceniło jury konkursowe, przyznając Miastu Inowrocław tytuł „Odkrywcy 2009 roku”. – To prestiżowy konkurs, a nagroda Marszałka przyznana nam spośród tak dużej liczby znakomitych propozycji stanowi doskonałą formę promocji miasta. Wyróżnia naszą aktywność, podejmowane działania inwestycyjne w celu poprawy wizerunku turystycznego i rekreacyjnego Inowrocławia. Jest podkreśleniem naszych starań, i jak się okazuje, bardzo słusznych i zauważalnych zmian. Cieszę się, że Inowrocław i jego walory są dostrzegane przez obserwatorów także spoza Inowrocławia – powiedział Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Nagrodę „Odkrywcy” Prezydent odebrał 9 października 2009 roku w Brodnicy, podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Ta dycja tego konkursu cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem. Napłynęło aż 68 zgłoszeń.

Dodatkowo Prezydent Inowrocławia odebrał nagrodę za uhonorowanie tężni solankowej 3. miejscem w konkursie zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną na „Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu”. Nasze zgłoszenie dotyczyło „Solankowych wczasów w plenerze inowrocławskiej tężni”. Zwycięstwo to pozwoli na dalszą promocję inowrocławskiej tężni przez K-POT na poziomie ogólnopolskim.

Trzecią nagrodą dla naszego Miasta odebraną przez Prezydenta, był certyfikat„Perła w Koronie Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2009”,przyznany inowrocławskiej bazylice mniejszej kościołowi Imienia NMP w internetowym plebiscycie na 10 najbardziej niezwykłych budowli i pereł architektury w naszym województwie. Bazylika zdobyła 6. miejsce.

 

Bazylika mniejsza

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: