Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław - „DesigNOWYM Miastem 2011"!
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

fot. Natalia Flinik

 

Nasze Miasto zajęło pierwsze miejsce i uhonorowane zostało główną nagrodą w ogólnopolskim konkursie „DesigNOWE Miasto 2011", pokonując m.in. Gdynię, Tarnów, Zamość i Kołobrzeg.

Inowrocław zdobył najwyższy laur w kategorii miast powyżej 60 tys. mieszkańców. Nagrodą dla zwycięskiego miasta jest bezpłatna kampania billboardowa w Polsce.

 

 

Dywan kwiatowy

 

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych projektów zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Inowrocław zgłosił Park Uzdrowiskowy - „Solanki", zarówno w kontekście jego rewitalizacji, jak i powiększenia obszaru. Projekty oceniało profesjonalne jury składające się z przedstawicieli Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (SARP) z prezesem SARP na czele. Konkurs przebiegał równolegle w telewizji i Internecie. W związku z udziałem Inowrocławia w tym konkursie 12 maja br. w programie „Kawa czy herbata?" wyemitowany został - nakręcony przez TVP - film reklamujący nasze miasto, który można było obejrzeć także na stronie http://lotto4citylife.pl/designowe-miasto.html.

 
25 maja br. w godzinach wieczornych, w Pałacu w Wilanowie odbyła się uroczysta Gala Konkursowa poświęcona podsumowaniu konkursu. Nagrodę główną dla Inowrocławia odebrał Prezydent Ryszard Brejza.

 

fot. Barbara  Kasińska

 

Jury konkursowe poprzez osobę przewodniczącego prof. zw. dr hab. inż. arch. Sławomira Gzella ze SARP-u i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, bardzo ciepło wypowiedziało się o naszym projekcie, podkreślając duży rozmach prac przeprowadzonych w Solankach i fachowe zagospodarowanie terenu. Przypomnijmy, że obecny wygląd Solanek to duży wkład pracy architektek krajobrazu: mgr inż. Magdaleny Bieleckiej, mgr inż. Wandy Dudek-Wybodowskiej i mgr inż. Adrianny Kubskiej (dwie pierwsze zaprojektowały Solanki - nową i starą część, ostatnia - Ogrody Papieskiej). Uzasadniając werdykt zwrócono także uwagę na walory płyty, która była dołączona do wniosku konkursowego z piosenkami o Inowrocławiu i jego parku w wykonaniu Grzegorza Turnaua i innych znakomitych artystów scen polskich.
Inowrocław będzie posługiwał się tytułem „DesigNOWE Miasto" przez okres jednego roku. Promować będzie się na 30 billbordach w Polsce.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: