Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
3. miejsce w konkursie "Wybory dla wszystkich" 2011
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

Inowrocław zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wybory dla wszystkich". To wyróżnienie za szczególną dbałość o wprowadzenie ułatwień dla niepełnosprawnych wyborców.

 

W czwartek, 15 grudnia 2011 r. w Inowrocławiu gościli organizatorzy tego konkursu: Jacek Zadrożny (Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego), Kinga Dumnicka (Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego), Sylwia Górska (Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich) i nasi partnerzy społeczni: Ryszard Grześkowiak (prezes inowrocławskiego koła Polskiego Związku Niewidomych) i Barbara Głodek (wiceprezes inowrocławskiego koła Polskiego Związku Niewidomych). Przekazali na ręce Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy nagrodę w konkursie „Wybory dla wszystkich". Nasze miasto zajęło trzecie miejsce. W spotkaniu uczestniczyli także: Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski, Sekretarz Miasta Piotr Strachanowski oraz Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Informatyki Urzędu Miasta Inowrocławia Maciej Piątkowski.

 

Konkurs był jedną z akcji „Koalicji Sprawna Demokracja - Wybory dla wszystkich" zainicjowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Program Trzeci Polskiego Radia. Miał na celu wyłonienie samorządu, który organizuje wybory nie tylko wypełniając minimum praw zapewnionych osobom niepełnosprawnym w przepisach, ale który docelowo stara się zorganizować wybory tak, by osoby niepełnosprawne i starsze mogły zagłosować bez przeszkód.


Przypomnijmy, wśród ułatwień z jakich mogli skorzystać w naszym mieście niepełnosprawni podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, było m.in. zapewnienie bezpłatnego dojazdu do lokalu wyborczego pojazdem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, podjazdy, kabiny dostosowane np. do potrzeb wyborców poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz słabo widzących, którzy mogli także skorzystać z lup i specjalnych nakładek.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: