Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Eko Gmina 2012
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

Miasto Inowrocław zostało liderem Województwa Kujawsko-Pomorskiego w rankingu Tauron Eko Gmina 2012. To nagroda za efektywną realizację działań proekologicznych.

Rozdanie tytułów i statuetek dla liderów poszczególnych województw rankingu odbyło się podczas III Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy. Miasto Inowrocław zostało uznane za najlepszą „Eko Gminę" w kujawsko-pomorskim, skutecznie realizującą działania z zakresu ochrony środowiska.

Liderzy województw zostali wyłonieni na podstawie rankingu przeprowadzonego na przełomie lat 2011/2012. Do ponad 2800 gmin i powiatów zostały wysłane zapytania o działalność proekologiczną. Pytania dotyczyły m.in. produkcji energii ze źródeł odnawialnych (woda, energia słoneczna), podjętych działań przynoszących oszczędności na energii cieplnej, wdrożonego systemu zarządzania środowiskiem w gminie. Z uzyskanych odpowiedzi powstał ranking Tauron Eko Gmina.

Z przeprowadzonego badania zostali wyłonieni liderzy województw. Każda gmina, która uzyskała najwyższy wynik w ramach województwa, została wyróżniona przez TAURON. Inowrocław zdobył 68,33 proc. Nagrodą dla naszego miasta jest przyznana statuetka i dyplom.

Grupa TAURON to największy sprzedawca i dystrybutor energii elektrycznej w Polsce, jeden z dwóch największych jej producentów, dostarcza energię do ponad 5 milionów Klientów, obsługuje ponad pół miliona firm, sprzedaje energię na terenie całego kraju.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: