Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Nagroda specjalna Marszałka Województwa 2012
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki przyznał nagrodę specjalną Urzędowi Miasta Inowrocławia za uzyskanie w 2011 roku tytułu ,,DesigNowe Miasto" za rozwój i modernizację Parku Solankowego!

Uroczystość związana z wyróżnieniem laureatów dwunastej edycji Nagród Marszałka odbyła się 21 czerwca 2012 r. w toruńskim Dworze Artusa. Te prestiżowe doroczne wyróżnienia otrzymały wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin.

Gospodarz województwa wyróżnił nagrodą specjalną Urząd Miasta Inowrocławia za uzyskanie w 2011 roku tytułu ,,DesigNowe Miasto" za rozwój i modernizację Parku Solankowego.

 

Fot. Witold Broda/freepress.pl

Przyznano także wyróżnienia dla inowrocławian: w kategorii „budowa społeczeństwa obywatelskiego" otrzymała je także Beata Zarzycka, redaktor naczelna „Naszego Miasta Inowrocław" za „integrację mieszkańców Inowrocławia dzięki czytelnictwu prasy lokalnej", w kategorii „kultura" dyrektor Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza Maria Henke „za całokształt działalności" i w kategorii „sport" p.o. kierownika Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez w Ośrodku Sportu i Rekreacji Marcin Gralak „za organizację akcji popularyzujących zdrowy tryb życia na terenie Inowrocławia".

 

Fot. Witold Broda/freepress.pl

Beata Zarzycka - druga od lewej, Fot. Witold Broda/freepress.pl

Maria Henke - druga od lewej,  Fot. Witold Broda/freepress.pl

Marcin Gralak - trzeci od lewej, Fot. Witold Broda/freepress.pl

Nagrody Marszałka to najważniejsze regionalne wyróżnienia za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej. Wnioski o ich przyznanie oceniane są przez specjalnie powołaną kapitułę, złożoną z reprezentantów świata nauki, gospodarki oraz samorządowców.

Przypomnijmy. Ogólnopolski konkurs ,,DesigNowe Miasto" miał na celu wyłonienie najciekawszych projektów zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Projekty oceniało profesjonalne jury składające się z przedstawicieli Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Rywalizacja przebiegała w telewizji i w internecie. Inowrocław został nagrodzony w kategorii miast powyżej 60 tysięcy mieszkańców za rewitalizację i powiększenie obszaru Parku Uzdrowiskowego. Nagrodą w konkursie było prawo do posługiwania się tytułem ,,DesigNowego Miasta" przez okres roku oraz kampania billboardowa na 30 nośnikach w całej Polsce.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: