Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Wyróżnienie za projekt "Inowrocławska Noc Solannowa" 2012
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

Projekt „Inowrocławska Noc Solannowa" został wyróżniony w konkursie „Turystyczne Odkrycia 2012" w kategorii „Imprezy i wydarzenia"!

 

Konkurs „Turystyczne Okrycia 2012" - organizowany przez portal Targi Turystyczne Online - cieszył się ogromnym powodzeniem wśród przedstawicieli branży turystycznej. Zgłoszono ponad 100 bardzo różnorodnych projektów dotyczących m.in.: turystyki aktywnej, obiektów noclegowych, wydarzeń kulturalnych, imprez turystycznych, nowych inwestycji przyczyniających się do podniesienia atrakcyjności turystycznej danego regionu. Wśród zgłoszeń znalazły się propozycje gmin, miast, hoteli, obiektów agroturystycznych, organizatorów turystyki, muzeów czy Lokalnych Grup Działania.
- Tak wiele zgłoszeń potwierdziło nas w przekonaniu, że Polska ma jeszcze wiele atrakcyjnych i nieodkrytych turystycznych pereł. Internetowe Targi Turystyczne to miejsce, w którym można zaprezentować je setkom tysięcy internautów - komentuje Wojciech Kreft, organizator Targów Turystycznych Online, które rozpoczną się w pierwszych dniach marca 2012 r.
Inowrocław, jako miasto wyróżnione w tym konkursie, ma możliwość m.in. bezpłatnej rocznej prezentacji na portalu TargiTurystyczneOnline.pl, w kategorii „Imprezy i wydarzenia".

 

Inowrocławska Noc Solannowa, czyli coroczne lipcowe koncerty, w ramach których występuje znakomity polski artysta Grzegorz Turnau - Honorowy Obywatel Miasta Inowrocławia i jego przyjaciele, ma swoich wiernych fanów. Warto w tym miejscu przypomnieć o wyjątkowych piosenkach stworzonych przez Turnaua dla i o Inowrocławiu, zawartych na płycie „INO".


„INO" - to pierwsza w historii miasta płyta o Inowrocławiu, skomponowana przez Grzegorza Turnaua, przy wykorzystaniu tekstów napisanych specjalnie dla Inowrocławia przez Turnaua, który zawsze chętnie podkreśla swoje związki z Inowrocławiem (i nazywa nasze miasto „arkadią swojego dzieciństwa") oraz sekretarza osobistego Wisławy Szymborskiej Michała Rusinka i w wykonaniu znanych oraz cenionych artystów. Przypomnijmy, że oprócz Grzegorza Turnaua, piosenki o Inowrocławiu wykonują tam: Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Dorota Miśkiewicz, Maciej Stuhr, Jacek Wójcicki i Zbigniew Zamachowski. Na płycie są też utwory Starszych Panów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego i teksty Stanisława Przybyszewskiego. Dodatkowym atutem i powodem do dumy, jest fakt, że płyta ta zawiera niektóre z utworów, które wcześniej zostały docenione na krążku „11:11", przyznanym „Fryderykiem" Turnauowi.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: