Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
2. miejsce w ogólnopolskim plebiscycie miast na „Najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce" 2013
Poniedziałek,     28 / 03 / 2016

Inowrocław zajął 2. miejsce w czwartej edycji organizowanego przez Grupę Energa ogólnopolskiego plebiscytu miast na „Najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce" w województwie kujawsko-pomorskim.


- Jest to wyraz docenienia pozytywnej energii wniesionej w rozświetlenie świąt, wysiłek włożony w kultywowanie pięknej polskiej tradycji i walory estetyczne przygotowanej dekoracji - informują organizatorzy.
Głosowanie odbywało się internetowo. Na nasze miasto można było oddać głos poprzez stronę Urzędu Miasta Inowrocławia, klikając na baner „Świeć się" lub bezpośrednio na stronie organizatora konkursu www.swiecsie.pl i profilu na Facebooku http://www.facebook.com/swiecsie
Inowrocław w plebiscycie miast uplasował się tuż za Toruniem, biorąc pod uwagę rywalizację na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. - Cieszy nas ta lokata, bo pokazuje, że nasze dekoracje świąteczne zachwyciły nie tylko inowrocławian i gości miasta, ale także niezależną kapitułę konkursową. Inowrocław rozbłysnął na święta tysiącami ledowych lampek, a ciekawe kompozycje świetlne podkreślały urok naszego miasta i wprowadzały w magię świąt - powiedział Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. 
Akcja skierowana była do każdego, kto chciał podzielić się magią świąt, pomysłem na udokumentowanie iluminacji czy dekoracji świetlnych. - Spośród wielu tysięcy zdjęć wyłoniliśmy ponad 20 najlepszych fotografii z kategorii „Mój Dom" (fotografie wykonane w mieszkaniu, przydomowym ogrodzie) i 23 z kategorii „Moje Miasto" (fotografie dokumentujące rynki, place i ulice miast). Wybór nie był łatwy, bo prace w większości były pomysłowe, oryginalne, a także dobre technicznie - mówi przewodnicząca komisji konkursowej Lidia Popiel, fotografka.
Pomysłodawcą i głównym sponsorem IV edycji konkursu była Grupa ENERGA.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: