Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Mister Budownictwa 2019
Środa,     11 / 12 / 2019

W październiku br. Prezydent Miasta Inowrocławia ogłosił XIX. edycję Konkursu „Mister Budownictwa”. Jego celem jest wybór obiektu budowlanego, którego forma architektoniczna, jakość wykonania, właściwości użytkowe i nowatorskie rozwiązania techniczne predysponują go do roli „wizytówki” Inowrocławia. Termin zgłoszeń minął 15 listopada br.

Do konkursu mogły być zgłaszane obiekty budowlane zlokalizowane wyłącznie na terenie Miasta Inowrocławia, oddane do użytku w okresie od 16 listopada 2018 r. do 8 listopada 2019 r. Zgłoszenia mogły być dokonywane w następujących kategoriach:

1) obiekty nowo wybudowane,

2) adaptacje, remonty, przebudowy.

Tytuł „Mister Budownictwa – Inowrocław 2019” nadaje Kapituła konkursu składająca się z osób zaproszonych przez organizatora, której przewodniczył Prezydent Miasta Inowrocławia.

Do konkursu zgłoszono łącznie jedenaście obiektów: siedem w kategorii obiekty nowo wybudowane i cztery w kategorii adaptacje, przebudowy, remonty. Kapituła przyznała tytuł Mistera Budownictwa 2019 w dwóch kategoriach. Internauci wybrali swojego zwycięzcę. Laureatów ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się 10 grudnia 2019 r. w foyer Teatru Miejskiego.

Podczas uroczystej gali prezydent Ryszard Brejza wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy, zwycięzcom statuetki i inwestorom dodatkowo tablice z brązu do umieszczenia na nagrodzonych budynkach oraz nagrody po 5000 zł. Prezydent pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu, podkreślając, że dzięki ich zaangażowaniu w rozwój Inowrocławia, miasto staje się coraz bardziej nowoczesne.

Tytuł „MISTER BUDOWNICTWA – INOWROCŁAW 2019” w kategorii obiekty nowo wybudowane zdobył budynek biurowo-garażowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddział Terenowy w Inowrocławiu przy ul. Orłowskiej 48.

Inwestorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, projektantem mgr inż. arch. Jacek Waraczewski ze Studia Architektonicznego Waraczewski & Spółka z Bydgoszczy, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe MEGA Sp. z o. o. z Inowrocławia.

Tytuł „MISTER BUDOWNICTWA – INOWROCŁAW 2019” w kategorii adaptacje, remonty, przebudowy zdobyła kamienica przy ul. Dworcowej 69, gdzie przeprowadzono renowację elewacji frontowej i sieni.

Inwestorem jest Anna Żurada z Warszawy, projektantem Jędrzej Paterek z inowrocławskiej firmy Usługi Techniczno-Budowlane, a wykonawcą NEWHOUSE Katarzyna Wasielewska z Bydgoszczy.

Mieszkańcy Inowrocławia już dziewiąty raz w historii konkursu „Mister Budownictwa INTERNAUTÓW” mogli przyznać własną nagrodę. Zwycięzcą plebiscytu został budynek handlowo-usługowy: salon samochodowy przy ul. Poznańskiej 100A, na który oddano 20,9 % wszystkich głosów. Pamiątkowy dyplom i statuetkę otrzymał inwestor - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „AUTOCZĘŚĆ” S.J. Henryk Chmielewski Sławomir Gańczak Edward Kornacki.

Poniżej prezentacja wszystkich zgłoszonych do konkursu obiektów.

Relacja z uroczystości tutaj

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Niedziela, 24-01-2021
Dziś imieniny
Felicji, Roberta, Sławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: