Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Lokalna Strategia Rozwoju
Poniedziałek,     21 / 03 / 2016

Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) jest nowym instrumentem terytorialnym wprowadzonym przez Komisję Europejską do realizacji w perspektywie finansowej 2014-2020. By móc z niego korzystać, należy utworzyć Lokalną Grupę Działania.

Lokalna Grupa Działania to stowarzyszenie, które tworzą przedstawiciele trzech sektorów: społecznego, gospodarczego i publicznego oraz mieszkańcy. LGD miejskie korzystać będą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, by realizować użytecznie społeczne przedsięwzięcia projektowe, przygotowane przez mieszkańców i ich organizacje. Taki mechanizm wspierania inicjatyw lokalnych sprawdził się w poprzedniej perspektywie finansowej na terenach wiejskich.

By tę szansę dobrze wykorzystać, potrzebna jest opracowana wspólnie z mieszkańcami miasta - Lokalna Strategia Rozwoju, którą przygotowywać będzie Lokalna Grupa Działania.

Wsparcie w ramach RLKS trafi między innymi na aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców. Chodzi między innymi o działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez tworzenie klubów samopomocy, świetlic środowiskowych, klubów młodzieżowych i klubów pracy. Środki umożliwią także realizację projektów z zakresu organizowania społeczności lokalnej oraz rozwoju przedsiębiorczości społecznej.

Więcej informacji: www.lgd.inowroclaw.pl

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Czwartek, 17-06-2021
Dziś imieniny
Laury, Leszka, Marcjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: