Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Budynek Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "RODZINA"
Piątek,     30 / 11 / 2018

Budynek przychodni przy ul 59 Pułku Piechoty to nowoczesny dwupiętrowy obiekt w całości zaprojektowany jako obiekt medyczny. Główna idea zaprojektowanej architektury powstała na potrzeby placówki zdrowia. W projekcie ważny był komfort pacjenta, wygoda lekarza, ale i wygląd budynku i jego wkomponowanie w przestrzeń i nawiązanie do otaczającej zabudowy bloków mieszkalnych. Wnętrza obiektu zaprojektowano w czystości bieli, gładkości i przestronności podkreślając tym samym sterylność, czystość, higienę obiektu. Budynek oparto na rzucie prostokąta z przełamaniem od frontu gdzie z elewacji wyłania się szklana witryna, która ma za zadanie doświetlić wnętrza budynku.

Parter budynku zajmuje część poświęcona podstawowej opiece zdrowotnej dla dorosłych oraz dzieci z wydzieleniem dla dzieci chorych i zdrowych z oddzielnym wejściem do obiektu. Na parterze zlokalizowano punkt pobrań, który to połączono windą z piętrem gdzie zaprojektowano laboratorium wykonujące błyskawiczne analizy pobranego materiału. Piętro budynku to poradnie specjalistyczne, rezonans magnetyczny oraz rehabilitacja. Wszystkie gabinety charakteryzują się przestronnością i komfortem pracy lekarzy oraz pacjentów. II piętro to mini szpital z dwiema salami operacyjnymi 

Budynek zrealizowany w technologii mieszanej: częściowy szkielet żelbetowy oraz częściowo w tradycyjnej murowanej. Budynek jednoklatkowy z dźwigiem osobowym, częściowo podpiwniczony.

Na dachu obiektu zaprojektowano ogniwa fotowoltaiczne oraz liczne systemy wentylacji z systemem rekuperacji i klimatyzacji. Obiekt posiada również awaryjne zasilanie prądu pozwalające funkcjonować w razie braku zasilania z sieci. Posiada również własną trafostację. Nad bezpieczeństwem pacjentów i personelu czuwa specjalistyczny ponad standardowy system p. pożarowy. W obiekcie zaprojektowano i wykonano instalację gazów medycznych.

Zamontowano trzy windy, w tym jedna 26-osobowa pozwalająca transportować pacjentów na łóżkach szpitalnych i noszach.

Inwestor:

NZOZ RODZINA Sp. z o.o.

Mogilno

www.nzozrodzina.pl

Projektanci:

mgr inż. arch. Elżbieta Grochocka

mgr inż. arch. Wojciech Bromboszcz

Bromboszcz Architekci Autorska Pracownia Projektowa

Inowrocław

www.bromboszcz-architekci.pl

Wykonawca:

INSTALBUD Sp. z o.o.

Inowrocław

Kierownik budowy:

mgr inż. Marcin Mendel

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 18-09-2019
Dziś imieniny
Ireny, Irminy, Stanisława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: