Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocławskie MPK w gronie Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej
Poniedziałek,     18 / 11 / 2019

Informujemy, że w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej za rok 2019, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Inowrocławiu zajęło VII miejsce, awansując o jedną pozycję w stosunku do 2018 roku. To duże wyróżnienie i potwierdzenie, że obrany kierunek rozwoju spółki przynosi zauważalne efekty.

Komunikacja Miejska w Inowrocławiu rozkwita od 107 lat, stając się prekursorem rozwiązań proekologicznych dla transportu publicznego. W ostatnich latach MPK sp. z o. o. wspólnie z Miastem Inowrocław zrealizowało kilka dużych projektów, w ramach których zakupiono 28 nowoczesnych autobusów. Możemy pochwalić się flotą złożoną z 40 autobusów miejskich, wśród których aż 28 nie przekroczyło jeszcze pięciu lat eksploatacji, obsługując 14 linii w mieście oraz przewożąc tylko w 2018 roku blisko 4,2 mln pasażerów. Obecnie jesteśmy jedynym miastem w Polsce, w którym większość dni wyjeżdża na linie 100% taboru nisko i zero emisyjnego.

MPK Inowrocław dba również o podróżnych, dla których zostało zakupionych 6 biletomatów, wymieniono również 25 wiat autobusowych, 17 przystanków zostało wyposażonych w system elektronicznej informacji pasażerskiej, wdrożono też szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Spółka inwestuje również w swoich pracowników (obecnie zatrudnionych jest ponad 120 osób), poprzez rozmaite kursy i szkolenia na koszt przedsiębiorcy, a także finansowanie szkoleń przekwalifikujących oraz podnoszących umiejętności i kompetencje pracowników.

Spółka może także poszczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami. W 2018 roku znalazła się w Złotej Setce Pomorza i Kujaw, otrzymała również tytuł „Ekojanosik" przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną. Po raz czwarty została dodatkowo uznana Przedsiębiorstwem Fair Play (poprzednio w latach 2015, 2016 i 2017). Tegorocznym sukcesem jest natomiast zdobycie certyfikatu „Przedsiębiorstwo Przyszłości" w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji „Przedsiębiorstwo Przyszłości", dla najbardziej innowacyjnych i rozwojowych polskich przedsiębiorstw.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Poniedziałek, 28-09-2020
Dziś imieniny
Libuszy, Wacławy, Wacława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: