Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Jest już ul. Unii Europejskiej
Środa,     21 / 04 / 2021

Nowy łącznik ul. Szymborskiej i Marulewskiej ma już swoją nazwę. Właśnie zostały zamontowane tablice z nazwą ulicy Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że 29 marca br. podczas sesji, Rada Miejska Inowrocławia przyjęła uchwałę nadającą nazwę Unii Europejskiej wspomnianej ulicy. W uzasadnieniu do uchwały znalazły się m.in. następujące argumenty:

Członkostwo w tej wspólnocie odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju Inowrocławia. Miasto umiejętnie i skutecznie ubiega się o pozyskanie środków finansowych przeznaczonych na budowę dróg i kanalizacji, rozwój infrastruktury gospodarczej, ochronę środowiska, realizację programów z zakresu oświaty, i pomocy społecznej. Spośród dziesiątek sfinansowanych ze środków unijnych inwestycji, na łączną wartość ponad 170 mln zł, wymienić należy m.in. rozbudowę ścieżek rowerowych, przebudowę dróg, zakup nowych ekologicznych autobusów oraz Integralnego Systemu Transportowego. Z istotnym wsparciem środków unijnych wybudowana została strategiczna i oczekiwana przez mieszkańców obwodnica Inowrocławia. Dotacja unijna umożliwiła również budowę nowej ulicy łączącej ulicę Marulewską z ulicą Szymborską.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Wtorek, 11-05-2021
Dziś imieniny
Igi, Mamerta, Miry
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: