Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław z Nagrodą Marszałka
Poniedziałek,     17 / 06 / 2019

Podczas Gali Nagród Marszałka 2019 w Toruniu, Miasto Inowrocław otrzymało nagrodę w kategorii „Ochrona Środowiska Naturalnego”. Nagrodę odebrał zastępca prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski.

Inowrocław otrzymał nagrodę za konsekwentną realizację działań na rzecz ochrony środowiska, które przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz ochrony środowiska naturalnego w zakresie eliminacji i ograniczenia zanieczyszczeń powietrza.

W ramach projektów dofinansowanych z funduszy unijnych, Miasto Inowrocław zakupiło łącznie 28 ekologicznych autobusów o napędzie elektrycznym i hybrydowym oraz przebudowało infrastrukturę transportu zbiorowego. Dzięki takim inwestycjom, tabor komunikacji miejskiej w Inowrocławiu składa się w 100% z autobusów ekologicznych, co czyni nasze miasto liderem w dziedzinie elektromobilności. Inowrocław może się również pochwalić nowymi terenami zielonymi, zmodernizowanym oświetleniem ulicznym oraz ograniczeniem niskiej emisji poprzez utworzenie czterech nowych odcinków ścieżek rowerowych.

Nagrody Marszałka, to najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 16-10-2019
Dziś imieniny
Ambrożego, Florentyny, Gawła
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: