Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
TOP Inwestycje w Polsce - nagroda dla Inowrocławia
Wtorek,     14 / 05 / 2019

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza uczestniczy w Katowicach w największej imprezie gospodarczej w Europie Centralnej – w Europejskim Kongresie Gospodarczym. Dziś prezydent odebrał nagrodę dla Inowrocławia za inwestycję dot. zakupu ekologicznych autobusów, a jutro będzie jednym z prelegentów kongresu.

W ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podczas wieczornej gali przyznano nagrody m.in. laureatom konkursu „TOP Inwestycje Komunalne 2019” organizowanego przez Portal Samorządowy. W ósmej edycji konkursu, spośród 25 projektów, wybrano 10 topowych inwestycji z całej Polski. Wśród laureatów jest m.in. Inowrocław z inwestycją zakupu ekologicznych autobusów i nowoczesną infrastrukturą, z której korzystają pasażerowie komunikacji miejskiej.

- Z przyjemnością odebrałem kolejną nagrodę dla Inowrocławia. Nasze inwestycje są nie tylko zauważane, ale stanowią dobrą praktykę i przykład dla innych samorządów. Nowoczesny transport publiczny w naszym mieście to TOP Inwestycja w skali kraju – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Kongres to przede wszystkim wymiana doświadczeń. W zgromadzeniu biorą udział europejscy i krajowi politycy, inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne branże gospodarki. Tegoroczna debata dotyczy następujących tematów: jak rola młodych ludzi w przekształcaniu Europy i przyszłość Unii Europejskiej, zależności między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym, międzynarodowa współpraca gospodarcza czy zagadnienia zrównoważonego rozwoju.

Wśród prelegentów i uczestników dyskusji jest też prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. W swoim panelu „Powiaty i województwa – 20 lat minęło” skupi się przede wszystkim na zmianach w funkcjonowaniu samorządów na przestrzeni lat, również w kontekście członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 17-09-2019
Dziś imieniny
Franciszka, Lamberty, Narcyza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: