Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kolejność prac przed dworcem PKP
Czwartek,     09 / 05 / 2019

W tym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe związane z modernizacją placu przed dworcem PKP. W odpowiedzi na liczne pytania mieszkańców Inowrocławia, informujemy, że z przyczyn niezależnych od Miasta konieczne było podzielenie planowanych prac w okolicy dworca PKP na dwie odrębne inwestycje.

W pierwszej kolejności przebudowany zostanie plac przed dworcem, a drugą realizowaną inwestycją będzie budowa tunelu pod torami oraz parkingu przy ul. Magazynowej.

Przypomnijmy, że żadna z firm, które zgłosiły się do przetargu, nie zaproponowała kwoty realizacji przebudowy, która byłaby zgodna z tą, ustaloną w kosztorysie. Prezydent podjął wtedy decyzję o zwiększeniu środków finansowych na wspomniane inwestycje. Ponieważ wartość planowanych inwestycji wzrosła, udział dofinansowania z Unii Europejskiej zmienił się z 85%, na 50%.

Do przetargu na budowę tunelu i parkingu przy ul. Magazynowej oraz przebudowę placu przed dworcem, nie zgłosiła się żadna firma, która chciałaby przeprowadzić zarówno prace związane z jedną, jak i z drugą inwestycją. Taki wariant umożliwiłby zawarcie porozumienia z wykonawcą o rozpoczęciu prac od budowy tunelu.

Biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, władze miasta podjęły decyzję, aby nie rezygnować z przeprowadzania inwestycji i otrzymania dofinansowania z Unii Europejskiej. Finalnie w drodze przetargu wyłoniono dwie firmy, które miały wykonać zadania w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Ponadto właśnie otrzymaliśmy informację, że wojewoda dopiero 30 kwietnia br. wydał decyzję (a dopiero 6 maja opublikował ją w formie obwieszczenia), o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego na terenach zamkniętych w związku z budową tunelu łączącego dworzec PKP z ul. Magazynową i parkingu przy ul. Magazynowej. Wykonawca od listopada ubiegłego roku nie mógł uzyskać wymaganej zgody. Wojewoda Kujawsko-Pomorski wielokrotnie przedłużał termin wydania decyzji posługując się argumentem „konieczności wykonania dodatkowej analizy zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego”. Decyzja będzie ważna po 14 dniach od opublikowania przez wojewodę niniejszej decyzji, czyli 20 maja br.

Natomiast do 15 maja br. przyjmowane są wnioski o zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Taki wniosek zobowiązany jest złożyć wykonawca, w związku z zamknięciem torów, podczas prac nad budową tunelu. Dodatkowo, każdy dzień wyłączeniu torów kolejowych z użytkowania jest płatny.

W związku z powyżej przedstawionymi informacjami, rozpoczęcie inwestycji związanej z budową tunelu i parkingu przy ul. Magazynowej ulega przesunięciu przynajmniej do końca roku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 17-10-2019
Dziś imieniny
Antonii, Ignacego, Wiktora
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: