Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Czwartek,     15 / 04 / 2021

Nadchodzi święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. Mowa oczywiście o przypadającym 23 kwietnia Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Jego celem jest promocja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na problematykę praw autorskich, a także ochrony własności intelektualnej.

Z tej okazji Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza przygotowała szereg wydarzeń dla czytelników i sympatyków książnicy.

Główną atrakcją będzie odsłonięcie "zaczytanej" ławki, która już na stałe wpisze się w krajobraz przed Biblioteką Główną. Biblioteka zachęca do robienia selfie z "zaczytaną" ławką i umieszczenia zdjęć na bibliotecznym Facebooku pod postem oznaczonym #zaczytanaławka.

Czytelnikom książnica proponuje wzięcie udziału w ciekawej zabawie w plenerze pt. "Łap książkę". Zadaniem uczestników będzie odnalezienie książek w różnych lokalizacjach dzięki podanym wskazówkom.

W oknach Biblioteki Głównej będzie można obejrzeć wystawę ilustracji książek dziecięcych autorstwa Magdaleny Kozieł – Nowak.

Dla najmłodszych czytelników książnica przygotowała akcję pt. "czytaMISIE"- na drzewach przed Biblioteką Główną pojawią się książki, które dzieci będą mogły zabrać ze sobą.

Pasażerowie autobusów MPK podczas podróży będą mogli wysłuchać audiobooków z utworami Stanisława Lema.

Regulamin zabawy "Łap książkę" znajduje się na stronie: jan-kasprowicz.bmino.pl.

           

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Wtorek, 11-05-2021
Dziś imieniny
Igi, Mamerta, Miry
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: