Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Świat fantazji w Teatrze Miejskim
Poniedziałek,     01 / 03 / 2021

Wiersze dla dzieci pisane przez dorosłych i czytane przez artystów, występy muzyczne i taneczne w wykonaniu uczestników sekcji KCK oraz ilustracje, które przeniosą każdego w niezwykły świat fantazji - wszystko to składa się na wydarzenie na miarę festiwalu. „Poszukiwacze fantazji” to nie tylko nazwa nowego wydarzenia zorganizowanego wraz z Kujawskim Centrum Kultury, ale także tytuł książeczki, którą otrzyma każde dziecko, które odwiedzi inowrocławski teatr 7 marca.

Rozpoczynająca się wiosna pobudza kreatywność, choć tej zdecydowanie nie brakuje autorom wierszy dla dzieci, które powstały dla Kujawskiego Centrum Kultury w minionym roku. W ciągu kilku dni nadesłano ponad 20 wierszy, które wydano teraz w postaci ilustrowanej książeczki dla dzieci.

- Zbliża się finał wielkiego przedsięwzięcia, którego owocem jest ponad 50-stronicowa publikacja z wierszami pełnymi fantazji i ilustracjami, które pobudzą, nie tylko dziecięcą, wyobraźnię – mówi Tomasz Maliszewski, dyrektor KCK.

„Poszukiwacze fantazji” to wydarzenie gwarantujące zastrzyk pozytywnej energii, która pojawi się dzięki inspirującym tańcom i wykonaniom wokalnym, które zostały przygotowane w ramach akademii artystycznej KCK. Co więcej, wszystkie wiersze zostaną zaprezentowane w profesjonalnych interpretacjach artystów, którzy odwiedzą Inowrocław.

Na przegląd wierszy pisanych przez mieszkańców Inowrocławia i regionu, organizatorzy zapraszają 7 marca o godzinie 17:00 do Teatru Miejskiego w Inowrocławiu. Wiersze czytać będą: Katarzyna Pakosińska, Beata Kawka, Zuzanna Bernat, Daniel Mosior i Michał Wolny. Bilety dla dzieci i dorosłych będzie można zdobyć w zabawach konkursowych, które pojawią się na Facebooku Miasta Inowrocławia i KCK.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Piątek, 23-04-2021
Dziś imieniny
Ilony, Jerzego, Wojciecha
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: