portal
Oferty inwestycyjne kopia.jpg
Uzdrowisko kopia.jpg
Teznia kopia kopia.jpg
baner0obw_edytowany-2.jpg
mapainwestycji.gif
baner_mister.JPG
Bez nazwy-1.jpg
LGD.jpg
BANER - PETYCJE.jpg
baner_forum_2.jpg
Przeczytaj koniecznie
1
2
3
4
PTE.jpg
KPFP_Logo.JPG
Portal - Ważne dla mieszkańców
III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
PDF
DRUKUJ
grafika

ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 53
tel. 52 357 54 07

88-100 Inowrocław
dyrektor - Krzysztof Nowicki

 

III Liceum Ogólnokształcące powołane zostało w 1990 r.. Dnia 22 kwietnia 1994 roku szkoła otrzymała imię Królowej Jadwigi, a w roku następnym mury szkoły opuszczają pierwsi jej absolwenci.
W 1999 roku liceum było gospodarzem Zawodów Okręgowych XXV Jubileuszowej Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej.

 

W murach III Liceum Ogólnokształcącego gościli między innymi: były Prezydent RP Lech Wałęsa, Marszałek Sejmu RP Maciej Płażyński.

 

 Najnowsze profile nauczania w szkole to:

medialno - teatralny,
artystyczny z elementami kultury regionalnej i europejskiej,
lingwistyczny z elementami wiedzy europejskiej,
informatyczny z elementami bankowości,
z rozszerzonym programem ekologii i ochrony środowiska,
ogólny sportowy.
Nasza szkoła mimo dość krótkiej historii dochowała się już wielu laureatów olimpiad przedmiotowych i konkursów. Największe sukcesy odnieśli uczniowie w olimpiadach geograficznych, w których to startowało ponad 40 osób, z czego 14 osób uczestniczyło w zawodach na szczeblu okręgowym W 1999 roku uczeń kl. IV Rafał Rzadkowalski został Finalistą Zawodów Centralnych XXV Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej w Gdyni. Ponadto uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy na szczeblu centralnym w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego, Olimpiadzie Języka Łacińskiego, Olimpiadzie Filozoficznej, Olimpiadzie Polonistycznej, Olimpiadzie Artystycznej oraz wielu innych konkursach ogólnopolskich. W ubiegłym roku nasza szkoła odniosła ogromny sukces zdobywając III miejsce w finale ogólnopolskim, a I miejsce na poziomie wojewódzkim w konkursie na najlepszą stronę internetową w ramach projektu Internet w Szkołach pod patronatem Prezydenta RP. Dużą rolę odgrywa w życiu szkoły szereg kół przedmiotowych i klubów, wśród których wyróżnia się klub europejski powstały w 2000 roku. W ramach integracji nawiązana została współpraca z partnerską szkołą Pius X College w Bladel, w Holandii.
Uczniowie naszego liceum odnoszą znaczące sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim i województwa. Szkoła słynie również z uzdolnionej plastycznie uczniów. Corocznie liceum organizuje pokazy mody, w czasie których młodzież klasy czwartej plastycznej prezentuje stroje zaprojektowane i wykonane przez siebie z elementów ekologicznych, np. worków foliowych, kartonów, kapsli, papieru. Scenografia tegorocznych Zawodów Centralnych w Inowrocławiu jest również autorstwa uczniów klas plastycznych tej szkoły. W liceum istnieje odnoszący sukcesy w regionie zespół muzyczny "Po stronie nadziei", który usłyszymy w czasie sobotniego koncertu.

 Więcej informacji o naszej szkole znajduje się na naszej stronie internetowej pod adresem www.krolowka.com.

W 1990 roku zostało powołane przez Kuratora Oświaty III Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu z siedzibą w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Średniej, do którego przyjęto dwie klasy pierwsze. Pierwszym dyrektorem był mgr Stanisław Mroziński.

W tym samym roku podjęta została decyzja o stopniowym wygaszaniu Zespołu Szkół Medycznych. Właśnie wtedy grupa nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących - pracujących w Zespole Szkół Medycznych - podjęła inicjatywę utworzenia liceum ogólnokształcącego. Główną inicjatorką była mgr Halina Peta. Opracowano wspólnie statut szkoły oraz jej koncepcję, według której młodzież przebywała w szkole do godz. 17.00, korzystając w tym czasie po lekcjach z konsultacji nauczycieli oraz odrabiając zadania domowe. Określone zostały główne profile nauczania. Były to klasy: humanistyczna z rozszerzonym j. francuskim, humanistyczna z autorskim programem plastyki, klasa pedagogiczna, klasa o profilu podstawowym. Wiodącymi językami był j. francuski i j. angielski.
Prace całej grupy inicjatywnej zaowocowały tym, że siedzibę III LO przeniesiono do budynku przy ul. Narutowicza 53. W pierwszym roku działania szkoły w nowej siedzibie, a w drugim roku istnienia liceum przyjęto 5 klas pierwszych - obok funkcjonujących dwu klas II przejętych z gmachu CKU przy ul. Średniej. Przez kolejne trzy lata III Liceum działało w Zespole Szkół, w skład którego wchodziło: III LO i Liceum Medyczne. Dyrektorem Zespołu Szkół była mgr Maria Malewicz, natomiast z-cą d/s LO - mgr Alicja Kwiatkowska. 22 kwietnia 1994 roku miało miejsce nadanie LO imienia Królowej Jadwigi. Dlaczego właśnie Królowa Jadwiga? Wczytując się w historię budynku, w którym mieści się nasza szkoła, odnotowujemy fakt istnienia w tymże gmachu Seminarium Nauczycielskiego im. Królowej Jadwigi. III LO przyjęło właściwie patrona i była to uroczystość przywrócenia imienia. W 1994 roku nastąpił rozdział Zespołu Szkół na dwie odrębnie funkcjonujące: Zespół Szkół Medycznych (dyr. Jadwiga Kozłowska) i III Liceum Ogółnokształcące im. Królowej Jadwigi. W wyniku konkursu dyrektorem III LO została mgr Halina Peta. Znaczącą rolę w rozwoju szkoły - spośród rodziców - odegrała mgr Urszula Iwicka - pierwsza przewodnicząca Rady Rodziców. Zmiany dotyczące profili kształcenia wymagały dostosowania bazy do nowych potrzeb dydaktycznych. powstały dwie pracownie komputerowe, sale językowe, siłownia. Zmodernizowano sale lekcyjne, wyposażono je w pomoce naukowe i środki audiowizualne. Byli i obecni wicedyrektorzy III LO: mgr Alicja Kwiatkowska, mgr Michał Mocek, mgr Krzysztof Nowicki, mgr Mirosława Figas. Od początku istnienia szkoły pracują w niej nauczyciele: Alicja Kwiatkowska, Zbiegniew Smirkin, Halina Peta, Włodzimierz Peta, Iwona Paczkowska, Maria Jędrzejczyk, Krystyna Borucka, Michał Mocek, Teresa Cwojdzińska, Urszula Okońska, Zdzisława Ratajczak, Marian Marszałkowski. Hungendorfer (sekretarka) Jan Andrzejewski (woźny) oraz Elżbieta Matuszak i Bożena Wabiszewska. Z okazji 10 lecia szkoły Dyrektor Halina Peta - dzięki sponsorom - ufundowała złotą, srebrną i brązową odznakę szkoły, która przyznawana będzie nauczycielom, pracownikom szkoły oraz młodzieży za szczególne zasługi dla szkoły.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
szukaj...
baner2.jpg
baner na strone TVi wzor 01.jpg
Luty 2016
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
 
 
Amatorskie mistrzostwa w piłce ręcznej dla szkół gimnazjalnych
Piątek, 12-02-2016 , 10:00:00
Hala Widowiskowo – Sportowa, al. Niepodległości 4
Mecz tenisa stołowego – liga młodzieżowa IKTS Noteć,
Sobota, 13-02-2016 , 09:00:00
Hala Sportowa, ul. D. Rakowicza 93
Koncert Wiedeński – najpiękniejsze arie i duety z najsłynniejszych oper i operetek
Sobota, 13-02-2016 , 17:00:00
Teatr Miejski, pl. Klasztorny 2
Koncert "Mesajah"
Niedziela, 14-02-2016 , 19:00:00
Hala Widowiskowo – Sportowa, al. Niepodległości 4
filmy
1
2
3
4
5
fundacja ksm jesteśmy z wami.jpg
Bez nazwy 1.jpg
lotnisko.jpg
walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1 |