portal
Oferty inwestycyjne kopia.jpg
Uzdrowisko kopia.jpg
Teznia kopia kopia.jpg
baner0obw_edytowany-2.jpg
mapainwestycji.gif
baner_mister.JPG
Bez nazwy-1.jpg
LGD.jpg
BANER - PETYCJE.jpg
baner_forum_2.jpg
Przeczytaj koniecznie
1
2
3
4
PTE.jpg
KPFP_Logo.JPG
Portal - Krótko o Inowrocławiu
Gmina Fair Play 2011
PDF
DRUKUJ
grafika

 

Inowrocław zdobył tytuł i certyfikat „Gminy Fair Play 2011" oraz wyróżnienie honorowe w kategorii gmin turystycznych. To potwierdza, że inwestorzy mogą u nas inwestować bez obaw.

 

O posiadaniu przez Inowrocław tego tytułu przypominać będzie zielona tablica promocyjna „Gmina Fair Play 2011 - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji", która zostanie umieszczona przy wjeździe do miasta.

 

 

Organizatorem X edycji konkursu „Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji 2011" była Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym". Konkurs afiliowany był  przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Jego głównym celem jest wskazanie polskim i zagranicznym firmom gmin, w których mogą inwestować bez obaw, a inwestorzy obsługiwani są w przyjaznej atmosferze przez merytorycznie przygotowanych pracowników, na których pomoc i doradztwo mogą liczyć, i których etyka nie jest kwestionowana.

 

Konkurs prowadzono w sześciu kategoriach: gmin wiejskich agro, gmin wiejskich wielofunkcyjnych, miasteczek i małych miast, średnich miast, dużych miast, gmin turystycznych. Inowrocław startował w kategorii gmin turystycznych,  tzn. takich, w których turystyka stanowi istotną dziedzinę gospodarki, lub które stymulują rozwój turystyki w oparciu o posiadane walory turystyczne.

 

W I etapie konkursu gmina wypełniła ankietę konkursową, w której należało podać m.in. informacje na temat walorów gospodarczych i warunków prowadzenia działalności gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem turystyki, oferty inwestycyjnej dla inwestorów, promocji gospodarczej i inwestycyjnej, zakresu i jakości inwestycji własnych, infrastruktury biznesu, dostępu do infrastruktury technicznej, organizacji obsługi inwestorów, pro-ekologicznego charakteru inwestycji oraz dostosowywania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także otwartości miejscowej społeczności wobec inwestorów zewnętrznych.

 

II etap polegał na przeprowadzeniu audytu certyfikacyjnego oraz na badaniu losowo wybranych inwestorów, którzy realizowali lub rozpoczęli proces inwestycyjny na terenie Inowrocławia. Audytor został zapoznany (16 sierpnia 2011 r.) z realizacją procesów inwestycyjnych oraz klimatem inwestycyjnym w naszym mieście, potwierdzał także informacje zawarte w ankiecie. W spotkaniu z audytorem uczestniczyły osoby odpowiedzialne za nadzór nad inwestycjami, zajmujące się inwestorami, promocją gospodarczą Inowrocławia, infrastrukturą drogową i finansami oraz dostawcy mediów technicznych (wodociągi i kanalizacja, energia elektryczna, telekomunikacja, gaz), a także zaproszeni inwestorzy prywatni i przedstawiciele lokalnego biznesu. Audytor wizytował obecnie realizowane lub niedawno zakończone przedsięwzięcia inwestycyjne z zakresu inwestycji publicznych i prywatnych (m.in. Park Solankowy, Solanki Medical SPA, stadion miejski, budynki socjalne, lokalizację przyszłego centrum handlowego galerii „Solna", boiska wielofunkcyjne „Orliki", centrum miasta i teatr miejski po przebudowie, osiedla mieszkaniowe w rejonie ul. Szymborskiej, tereny inwestycyjne Inowrocławskiego Obszaru Gospodarczego).

 

Inowrocław jako laureat konkursu uzyskał prawo do posługiwania się tytułem i znakiem „Gmina Fair Play" we wszelkich materiałach informacyjnych, szyldach, tablicach itp. Ponadto miasto będzie promowane przez organizatorów w mediach. Dodatkową nagrodą jest udział w Katalogu Ofert Inwestycyjnych „Gmina Fair Play".

 

Wręczenie certyfikatów i nagród konkursowych odbyło się 2 grudnia 2011 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na specjalnej gali z udziałem mediów, przedstawicieli centralnych władz państwowych, organizacji gospodarczych, parlamentarzystów, ambasad, potencjalnych inwestorów, uczestników konkursu, przedsiębiorców certyfikowanych w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play".   

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
szukaj...
baner2.jpg
baner na strone TVi wzor 01.jpg
Luty 2016
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
 
 
Amatorskie mistrzostwa w piłce ręcznej dla szkół gimnazjalnych
Piątek, 12-02-2016 , 10:00:00
Hala Widowiskowo – Sportowa, al. Niepodległości 4
Mecz tenisa stołowego – liga młodzieżowa IKTS Noteć,
Sobota, 13-02-2016 , 09:00:00
Hala Sportowa, ul. D. Rakowicza 93
Koncert Wiedeński – najpiękniejsze arie i duety z najsłynniejszych oper i operetek
Sobota, 13-02-2016 , 17:00:00
Teatr Miejski, pl. Klasztorny 2
Koncert "Mesajah"
Niedziela, 14-02-2016 , 19:00:00
Hala Widowiskowo – Sportowa, al. Niepodległości 4
filmy
1
2
3
4
5
fundacja ksm jesteśmy z wami.jpg
Bez nazwy 1.jpg
lotnisko.jpg
walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1 |