Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Lato w Inowrocławiu tętniące imprezami
Piątek,     29 / 06 / 2018

Tegoroczne wakacje w naszym mieście będą wyjątkowe. W mieście będzie się odbywało mnóstwo ciekawych imprez. Większość zaplanowano z myślą o dzieciach i młodzieży, ale nie zabraknie również atrakcji dla nieco starszych.

W lipcu i sierpniu w mieście odbywać się będą imprezy cykliczne, ale zaplanowano też wydarzenia będące dla inowrocławian nowością.

- Przygotowując program, staraliśmy się zaplanować wydarzenia tak, aby mogli w nich uczestniczyć zarówno młodzi, jak i nieco starsi mieszkańcy. Są także nowe i ciekawe imprezy, jak Festiwal Fireshow czy Ogólnopolski Wyścig Rowerowy. Sam wezmę udział w większości tych imprez i zachęcam wszystkich inowrocławian do uczestnictwa – mówi Prezydent Ryszard Brejza.

Już w najbliższą sobotę na ulicach miasta rozbrzmiewać będzie język włoski, a przerywać będą go ryki motocykli. W Solankach zaplanowano imprezę Estate Italiana, a na placu imprez przy ul. Wierzbińskiego gościć będą uczestnicy motocyklowego Zlotu „Na Soli”.

Mieszkańcom lubiącym spacerować po Solankach w niedzielne popołudnie przypominamy również, że w każdą niedzielę i święto w muszli koncertowej odbywał się będzie koncert w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego.

Z kolei przez całe tegoroczne wakacje w bibliotece zorganizowane będą pod wspólnym hasłem „Wakacyjna biblioteka”. Zajęcia odbywać się będą w placówkach dziecięcych oraz ogólnodostępnych, w których duży procent czytelników stanowią dzieci.

„Wakacyjna biblioteka” to zajęcia manualno-plastyczne z wykorzystaniem różnych technik, rozwijające wyobraźnię i zdolności plastyczne dzieci, origami - świat zamknięty w papierowych kształtach, kalambury, skojarzenia, zabawy językowe, z tekstem literackim, konkursy, quizy, łamigłówki, zabawy ruchowe i zręcznościowe, rozgrywki sportowe, gry planszowe, pokazy multimedialne, gry i zabawy z wykorzystaniem komputerów, bezpieczne surfowanie w Internecie, rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, zajęcia z wykorzystaniem chusty KLANZA.

Daty ważniejszych wydarzeń

30 czerwca, Solanki - Estate Italiana

30-czerwca-1 lipca - Zlot Motocyklowy „Na Soli”

14 lipca, Rynek – Uliczny Festiwal Żywych Rzeźb Fan 2018 i IV Art Ino Festiwal

18 lipca, Rynek - kino letnie pod chmurką

21 lipca, Teatr Letni - Mistrzostwa Streetball i koncerty artystów sceny hip-hop

22 lipca - Ogólnopolski Wyścig Rowerowy

27-28 lipca, Teatr Letni - Gala Operowo-Operetkowa

4 sierpnia - Festiwal Fireshow

9 sierpnia, Rynek - kino letnie pod chmurką

18 sierpnia, Solanki - VI Blues Ino Festiwal

25 sierpnia – Solankowy Koszmar

25 sierpnia, Teatr Letni - Ino Rock Festiwal

24-26 sierpnia, Solanki - Krucza Bryła Soli

Szczegóły wybranych wydarzeń

Festiwal Fireshow - widowisko plenerowe, na które składają się pokazy teatrów ognia, zawierające elementy pirotechniczne, wzbogacone odrobiną sztuki cyrkowej.

Ogólnopolski Wyścig Rowerowy, Memoriał im. Wiesława Szczepańskiego - Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Fizjoterapeutów. Zawodnicy będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych na dwóch dystansach: Hobby - 4 pętle po 4,9 km oraz PRO - 11 pętli po 4,9 km. Start przed halą przy al. Niepodległości 4. Zapisy już ruszyły na stronie pomiaryczasu.pl.

Solankowy Koszmar - bieg z przeszkodami na dystansie 5 i 10 kilometrów. Czwartej edycji towarzyszyć będą także zawody dla dzieci i młodzieży.

Krucza Bryła Soli - impreza towarzysząca Solankowemu Koszmarowi. Podczas festynu zobaczyć będzie można bitwę, pojedynki i wyposażenie wojów wyruszających na wyprawę wojenną oraz zwiedzać kramy z zabytkowymi sprzętami.

Niektóre imprezy w bibliotece

Lipiec/Sierpień (piątki i wtorki) w godz. 11.00-13.00 „Wakacyjna Biblioteka” zajęcia manualno-plastyczne z wykorzystaniem różnych technik, rozwijające wyobraźnię i zdolności plastyczne dzieci w wieku 7-12 lat (Oddział dla Dzieci "Tajemniczy Ogród", Kilińskiego 16)

2 lipca - 31 sierpnia: „Przygoda z małą książeczką” - wakacyjna gra miejska zainspirowana historią światowego piśmiennictwa. Rozstrzygnięcie konkursu – wrzesień. Foldery konkursowe będą do pobrania we wszystkich placówkach biblioteki.

10 lipca, godz. 11.00: Warsztaty plastyczne – zajęcia prowadzone przez Maję Żmudę z Galerii Rękodzieła „Kulturowo MI” (Oddział dla Dzieci "Tajemniczy Ogród", Kilińskiego 16)

16 – 31 lipca: Czar Par I – konkurs internetowy na stronie Biblioteki Miejskiej, polegający na połączeniu ze sobą prawidłowych odpowiedzi/elementów.

7 sierpnia, godz. 11.00: Warsztaty plastyczne – zajęcia prowadzone przez Maję Żmudę z Galerii Rękodzieła „Kulturowo MI” (Oddział dla Dzieci "Tajemniczy Ogród", Kilińskiego 16

13 – 31 sierpnia: Czar Par II – konkurs internetowy na stronie Biblioteki Miejskiej, polegający na połączeniu ze sobą prawidłowych odpowiedzi/elementów.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Niedziela, 17-02-2019
Dziś imieniny
Donata, Gizeli, Łukasza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: