Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Długa debata o Starym Mieście
Czwartek,     08 / 02 / 2018

Blisko trzy godziny trwała dzisiejsza dyskusja Prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy z mieszkańcami osiedla Stare Miasto. Rozmawiano głównie o konieczności remontów ulic oraz innych inwestycjach.

Najwięcej pytań dotyczył projekt wielkiej inwestycji, która polegać będzie na budowie sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oświetlenia oraz położenia nawierzchni na ulicach Stare Miasto, Plebanka, Przypadek, Młyńskiej. Rozwiane zostały wątpliwości, że remont będzie dotyczył jedynie części ul. Stare Miasto, bo inwestycja obejmie ją całą.

Mieszkańcy, tak jak na innych osiedlach, skarżyli się na właścicieli psów niesprzątających po czworonogach, pytali o kolportaż miejskiego informatora, prosili o drobne remonty nawierzchni, montaż progów zwalniających czy montaż lamp.

Prosili również o dalsze poszukiwania rozwiązań w zakresie tworzenia miejsc parkingowych, zwłaszcza w kontekście faktu, że okoliczne markety wprowadzają zakaz pozostawiania aut przez osoby niebędące ich klientami.

Prezydent mówił też o planach dotyczących ul. Błonie, której remont będzie bardzo kosztowny oraz wielkich problemach z Rejonem Gazowniczym, który rozrył ul. Najświętszej Marii Panny, a następnie zostawił jej nawierzchnię w bardzo złym stanie.

Oto niektóre sprawy zgłoszone podczas ubiegłorocznego spotkania oraz sposób ich załatwienia, który został przedstawiony na dzisiejszym spotkaniu:

Problem: Jeden z mieszkańców dopytywał o remont nawierzchni ul. Poznańskiej na odcinku od Szerokiej do Świętokrzyskiej.
Rozwiązanie: Wiosną 2017 starosta - wówczas zarządzający tym odcinkiem ulicy - poinformował, że „nie przewiduje przebudowy, a przeprowadzi jedynie drobne prace remontowe nawierzchni”. W związku z przekazaniem odcinka ul. Poznańskiej miastu, prezydent podjął decyzję o wykonaniu remontu jezdni ul. Poznańskiej na odcinku od ul. Kasztelańskiej do Świętokrzyskiej. Obecnie opracowywany jest zakres rzeczowy remontu wraz z kosztorysem inwestorskim i z projektem czasowej organizacji ruchu. Po opracowaniu dokumentacji zlecony zostanie przetarg na wykonanie remontu.

Problem: Mieszkańcy zasygnalizowali, że przy ul. Rybnickiej jest opuszczony budynek w złym stanie.
Rozwiązanie: Straż Miejska ustaliła, że to własność prywatna, a prawo nakazuje utrzymywanie obiektu we właściwym stanie technicznym właścicielowi. Sprawę przekazano do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a strażnicy podczas codziennych patroli mają ten budynek pod nadzorem.

Problem: Mieszkanka ul. Wawrzyniaka 17 B zgłosiła problem zalewania piwnic oraz terenu, przy którym usytuowane są budynki 17 a i 17 b.
Rozwiązanie: PWiK sprawdziło kolektor, który jest drożny i w dobrym stanie technicznym. Mieszkankę poinformowano, że w wypadku ponownego wystąpienia problemu, należy niezwłocznie zadzwonić do PWiK na całodobowy numer telefonu. Do dnia dzisiejszego nie wpłynęły zgłoszenia o kolejnych podtopieniach.

Problem: Mieszkaniec narzekał na problem hałasujących studzienek kanalizacyjnych przy ul. Karola Marcinkowskiego, Karola Libelta.
Rozwiązanie: Problem zlikwidowano w ramach prac zleconych PWiK.

Problem: Jeden z mieszkańców narzekał na rozbujałe topole przy ul. Józefa Chociszewskiego 7.
Rozwiązanie: Wykonano prace pielęgnacyjne topól.

Problem: Poproszono o naprawę nawierzchni ul. Rybnickiej.
Rozwiązanie: Nawierzchnia jezdni została naprawiona w marcu 2017 r. Wyremontowano również chodniki na kwotę 50 215,72 zł.

Niektóre z zaplanowanych na ten rok inwestycji na Starym Mieście:
- uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na osiedlu Stare Miasto – ulice Stare Miasto, Plebanka, Przypadek, Młyńska (sieci wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, oświetlenie LED, odtworzenie nawierzchni) - budżecie Miasta na 2018 r. i wieloletniej prognozie finansowej zabezpieczono środki w wysokości 13,7 mln zł,
- przebudowa ul. Magazynowej: trwa procedura nieodpłatnego przejęcia od PKP działek przeznaczonych pod drogę (najpierw konieczny był podział działek przeznaczonych do przejęcia). Realizacja zaplanowana na lata 2018-2019,
- budowa łącznika ulic Okrężek i Józefa Dankowskiego,
- droga dojazdowa do Przedszkola nr 14 przy ul. Poznańskiej 47,
- przebudowa ul. Błonie,
- budowa ogólnodostępnej bieżni lekkoatletycznej przy SP 16, w ramach Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego,
- montaż kamery na skrzyżowaniu ulic Św. Ducha – Wałowa,
- oświetlenie przejścia pomiędzy budynkami przy ul. NMP 19 (były szpital) a Toruńska 30 (obok pogotowia ratunkowego) – minimum 11 lamp LED,
- chodniki na skwerze przy ul. Glinki.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 13-12-2018
Dziś imieniny
Dalidy, Juliusza, Łucji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: