Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Solno
Środa,     07 / 02 / 2018

Mieszkańców biorących udział w spotkaniu na osiedlu Solno było tak wielu, że trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła. Remont ulicy Chrobrego i lokalizacja kynoparku, który ma powstać w ramach budżetu obywatelskiego były głównymi tematami dzisiejszego spotkania Prezydenta Ryszarda Brejzy z mieszkańcami.

Rozmawiano także na temat zalewania niektórych ulic na osiedlu oraz wprowadzenia możliwości jazdy w obu kierunkach na ul. Lipowej na odcinku od Kątnej do Krzywoustego. Rozmawiano również o montowaniu stojaków na rowery i konieczności modernizacji ul. Długiej koło cmentarza. Mieszkańcy wskazywali także kolejne ulice osiedlowe, które powinno się zbudować od podstaw.

Debata z udziałem Prezydenta Ryszarda Brejzy trwała ponad dwie godziny, a po oficjalnym zakończeniu spotkania jeszcze wielu mieszkańców zostało w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 11, aby kontynuować dyskusję na ważne dla osiedla kwestie, co jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo takie coroczne spotkania są potrzebne.

Oto niektóre sprawy zgłoszone podczas ubiegłorocznego spotkania oraz sposób ich załatwienia, który został przedstawiony na dzisiejszym spotkaniu:

Problem: Mieszkańcy zwrócili się z prośbą o odwodnienie pasa drogowego ul. Trzcińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Konwaliową do skrzyżowania z ul. Leona Czarlińskiego.
Rozwiązanie: Wykonano prace polegające na wykonaniu wpustu ulicznego i włączeniu go do istniejącej studni na rurociągu kanalizacji deszczowej znajdującej się na skrzyżowaniu. Koszt prac wyniósł 9 tys. zł.

Problem: Powiadomiono o wypalaniu odpadów w piecu gospodarstwa w okolicach cmentarza przy ul. Marulewskiej.
Rozwiązanie: Straż Miejska dokonała kontroli instalacji grzewczej w tym miejscu. Pobrano próbkę, która została zbadana w laboratorium i potwierdzono fakt spalania odpadów zielonych w piecu. W tej sprawie skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Inowrocławiu.

Problem: Mieszkaniec ul. Chrobrego poruszył kwestię regulacji skrzynek wodociągowych przy swojej ulicy.
Rozwiązanie: Regulacja skrzynek została częściowo wykonana i będzie kontynuowana podczas planowanej przybudowy ul. Chrobrego. Zainteresowane osoby otrzymały informację pisemną o trybie załatwienia sprawy.

Problem: Poproszono o usunięcie błota z ul. Adama Znanieckiego przez inwestora.
Rozwiązanie: Zobowiązano inwestora realizującego budowę budynków mieszkalnych w tym rejonie, tj. firmy Eco-House, do bieżącego sprzątania drogi po przejazdach ciężkich pojazdów. W tej sprawie interweniowała również Straż Miejska. Takie czynności były przez inwestora wykonywane, nie tylko na odcinku od ul. Szymborskiej, ale również na dalszym odcinku wzdłuż domów.

Problem: Jeden z mieszkańców poprosił o naprawę zapadniętej nawierzchni i krawężników na wysokości posesji nr 38 przy ul. Lipowej.
Rozwiązanie: Naprawa została wykonana w marcu 2017 r.

Problem: Mieszkańcy zgłosili wniosek o zwiększenie liczby koszy na odpady przy ul. Marulewskiej.
Rozwiązanie: Zamontowano dwa dodatkowe kosze.

Tegoroczne plany na osiedlu Solno:
- oświetlenie (LED) ul. Wrzosowej, Wierzbowej,
- oświetlenie (LLED) placu zabaw przy ul. Jesionowej,
- dokumentacja projektowa dokończenia budowy ul. Marii Kownackiej (od ul. Jana Brzechwy do ul. Miechowickiej),
- dalsze prace konserwacyjne Rowu Marulewskiego, które będą kosztowały około 30 tys. zł,
- w ramach Budżetu Obywatelskiego zlecono wykonanie projektu Kyno-Park – przy ul. Marulewska/Lipowa – koszt to 74 tys. zł,
- budowa chodnika przy ul. Juliusza Trzcińskiego 24.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 13-12-2018
Dziś imieniny
Dalidy, Juliusza, Łucji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: