Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Spotkanie z mieszkańcami - Piastowskie
Wtorek,     06 / 02 / 2018
Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Piastowskiego
Wtorek,     06 / 02 / 2018

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w dzisiejszym spotkaniu Prezydenta Ryszarda Brejzy z mieszkańcami osiedla Piastowskiego. Poruszano głównie sprawy drogowe, bo to one są główną bolączką tego rejonu.

Włodarz na początku spotkania przedstawił sprawozdanie z realizacji ubiegłorocznych próśb i wniosków mieszkańców. Nakreślił również tegoroczne plany inwestycyjne.

W trakcie debaty mieszkańcy osiedla prosili o poszukanie możliwości utworzenia nowych miejsc parkingowych przy ul. Łokietka, Marulewskiej, Krzywoustego czy Mieszka I. Uczestnicy spotkania pytali także o elektroniczny bezpłatny bilet roczny, ważny we wszystkich liniach MPK. Poruszono również, wracającą co roku, sprawę możliwości dwukierunkowego ruchu na ul. Lipowej, czy możliwość utworzenia dodatkowego pasa ruchu na skrzyżowaniu ulic Marulewskiej i Cegielnej.

Mieszkańcy skarżyli się też na właścicieli psów, którzy nie sprzątają po czworonogach oraz chwalili decyzję o nieodebraniu ul. Jagiełły po remoncie, który nie spełniał niczyich oczekiwań.

Zachęcamy Państwa do oglądania transmisji "na żywo" spotkań z mieszkańcami, na profilu Miasta Inowrocławia na jednym z portali społecznościowych (kliknij tutaj).

Oto niektóre sprawy zgłoszone podczas ubiegłorocznego spotkania oraz sposób ich załatwienia, który został przedstawiony na dzisiejszym spotkaniu:

Problem: Jeden z mieszkańców zgłosił problem zbierającej się wody przed progiem zwalniającym w ul. Długiej.
Rozwiązanie: Wniosek został zrealizowany. Wybudowano 3 wpusty uliczne wraz z przyłączem na kwotę 17 tys. zł. Trwa przebudowa ul. Długiej (od Św. Ducha do Lipowej).

Problem: Zgłoszono potrzebę dalszych nasadzeń roślin, żeby osiedle było bardziej zielone.
Rozwiązanie: Wykonano rabaty bylinowe, klomby w ramach kampanii: „Zielony Inowrocław” przy ul. ul. Władysława Jagiełły, Bolesława Krzywoustego, ks. Bolesława Jaśkowskiego. Dodatkowo przy ul. Władysława Jagiełły zamontowano stół do gry w szachy. Kosztowało to łącznie blisko 35 tys. zł.

Problem: Zgłoszono zbyt małą liczbę koszy na odpady przy ul. Stefana Czarnieckiego.
Rozwiązanie: Zamontowane zostały dwa dodatkowe kosze.

Problem: Mieszkańcy poruszyli temat krzewów rosnących na rondzie (pętli autobusowej) na osiedlu Piastowskim.
Rozwiązanie: Wydział Gospodarki Komunalnej wnioskował o ich likwidację, natomiast Starosta Inowrocławski wydał negatywną decyzję. Dlatego systematycznie były one przycinane, a ostatnia przycinka została wykonana 12 stycznia br.

Problem: Mieszkaniec ul. Lipowej zgłaszał problem dotyczący zalewania piwnic w budynku przy Lipowej 57.
Rozwiązanie: Sprawdzona kamerą kanalizacja sanitarna była sprawna technicznie. Okazało się, że głównym powodem jej zapychania jest zła eksploatacja polegająca na wrzucaniu odpadów stałych, a także wprowadzaniu dużej ilości tłuszczów. Sprawa została wyjaśniona przez PWiK w korespondencji z KSM.

Niektóre z zaplanowanych na ten rok na osiedlu Piastowskim inwestycji:

- przebudowa alejek na osiedlu Piastowskim III (tereny pomiędzy ulicami Bolesława Krzywoustego i Długą) wraz z przeniesieniem siłowni terenowej oraz likwidacją starego boiska o nawierzchni asfaltowej i utworzeniem w jego miejscu terenu aktywności sportowej o nawierzchni trawiastej,

- remont ul. Dąbrówki. Obecnie opracowywany jest zakres rzeczowy remontu wraz z kosztorysem inwestorskim i z projektem czasowej organizacji ruchu. Po opracowaniu dokumentacji zlecony zostanie przetarg na wykonanie remontu w II kwartale br.

- rozwój terenów zielonych (park pomiędzy ulicami Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka a Marulewską). Zakres obejmuje m.in. nasadzenia roślin, kompozycji krzewów i rabat kwietno-bylinowych, żywopłotów formowanych,ławki, kosze na odpady, domki dla owadów i małych ssaków, budki lęgowe dla ptaków,

- kompleks sportowy – boisko do streetballa i boisko piłki plażowej (skwer pomiędzy ul. Bolesława Krzywoustego a Długą).

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 13-12-2018
Dziś imieniny
Dalidy, Juliusza, Łucji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: