Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Miasto będzie miało kolejne ekologiczne autobusy
Środa,     31 / 01 / 2018

Władze miasta pozyskały pieniądze z Unii Europejskiej na zakup autobusów ekologicznych. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim i ogłosił przetarg na dostawę 8 autobusów elektrycznych oraz 8 autobusów elektrycznych hybrydowych wraz z systemem ładowania na terenie zajezdni autobusowej, na potrzeby transportu publicznego w Inowrocławiu.

W ostatni dzień stycznia otworzono koperty z ofertami. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy produkujące autobusy tego typu. Firma URSUS BUS S.A. zaoferowała jedynie dostawę 8 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania. Druga firma, z najatrakcyjniejszą propozycją, to Volvo Bus Corporation, które oferuje zarówno dostawę 8 autobusów elektrycznych, jak i 8 autobusów elektrycznych hybrydowych wraz z systemem ładowania, za łączną kwotę 39 212 400,00 zł.

- Przed nami jeszcze jeden etap – podpisanie umowy. Wszystko wskazuje na to, że będziemy pierwszym średniej wielkości miastem w Europie, w którym 100% autobusów miejskich to autobusy z napędem w pełni ekologicznym - ciche, bezpieczne dla środowiska i komfortowe dla mieszkańców, w tym niepełnosprawnych – mówi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Zakup autobusów w 85% będzie sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 13-12-2018
Dziś imieniny
Dalidy, Juliusza, Łucji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: