Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Szybka i sprawna akcja wodociągowa
Wtorek,     03 / 10 / 2017

Wielu inowrocławian dziwiło się, że ostrzegano o możliwości braku wody w kranach, a u nich w domach woda była przez całą noc. To zasługa niezwykle sprawnej akcji pracowników wodociągowej spółki, którzy w strugach deszczu przeprowadzili skomplikowaną „operację” techniczną.

Już wiele dni wcześniej ostrzegaliśmy inowrocławian, że w nocy z poniedziałku na wtorek w kranach w całym mieście zabraknie wody. Dziś wielu mieszkańców sygnalizowało, że wodę mieli. Pojawiały się nawet pytania, czy zaplanowane prace zostały w ogóle przeprowadzone?

- Wszystko odbyło się tak, jak zaplanowaliśmy. Udało się nam całą akcję przeprowadzić sprawnie i bez większych skutków ubocznych. Woleliśmy jednak ostrzec mieszkańców przed możliwością braku wody, niż postawić ich w sytuacji, że wody by nie był, a nikt nie ostrzegał – wyjaśnia prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Stanisław Kowalewski.

Na czas prac woda była nadal dostarczana do mieszkańców, głównie na niższych kondygnacjach, z ujęcia w Trzaskach. Na szczęście Inowrocław ma dwa źródła zaopatrzenia w wodę, co w tym przypadku wywołało dobre skutki.

Nocna akcja pracowników spółki polegała na wymianie zasuwy na głównej magistrali wodociągowej. Urządzenie miało już ponad 40 lat i nie spełniało swojej funkcji. Nowa zasuwa umożliwi, w wypadku poważnej awarii, zamykanie tylko części osiedlowych ujęć wody, a nie całego miasta.

- Dziękuję pracownikom Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji za sprawne i szybkie przeprowadzenie prac modernizacyjnych – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Warto zaznaczyć, że nocna wymiana zasuwy w ul. Toruńskiej przy siedzibie aeroklubu była dodatkowo utrudniona ze względu na padający ciągle deszcz.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 16-07-2018
Dziś imieniny
Eustachego, Mariki, Mirelli
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: