Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
„Rzepka” z dwójki najfajniejsza!
Piątek,     01 / 09 / 2017

Pełna humoru interpretacja „Rzepki” w wykonaniu pracowników inowrocławskiej podstawówki zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Jak nie czytam, jak czytam”.

W czerwcu pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 wystawili na boisku szkolnym przedstawienie oparte na wierszu „Rzepka”. Odbyło się ono w ramach ogólnokrajowej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorzy zadbali o to, aby ten dzień obfitował w wiele niespodzianek i sprawił dzieciakom dużo radości.

- Tak fantastyczne przyjęcie naszej akcji przez dzieci i rodziców, upewniło nas wszystkich w tym, że warto uczyć nie tylko w szkolnych ławkach. Przygotowanie akcji sprawiło nam wiele przyjemności, a to że dzieci czytają chętniej również w wolnych chwilach - też jest prawdą. Dla nas najważniejsze jest, żeby „Dwójka” była szkołą nowoczesną, otwartą i lubianą przez naszych uczniów - przekazała nauczycielka z inowrocławskiej „dwójki” Elżbieta Sińska.

W akcji wzięło udział blisko 600 osób, głównie uczniów, ale także rodzice, nauczyciele i absolwenci szkoły.

Kilka dni temu okazało się, że wystawione przedstawienie zdobyło główną nagrodę w konkursie.

- Nie spotkaliśmy się jeszcze z takim dystansem do siebie u pracowników szkoły. Uczniowie oglądający inscenizację „Rzepki” wiwatowali i tarzali się ze śmiechu. Trudno się dziwić, gdy klasy I-III widzą swoich nauczycieli tańczących na środku boiska w przebraniach żaby, bociana, czy babci „kici” . Zresztą grono pedagogiczne nie bawiło się gorzej. Poza tym było wspólne czytanie, piosenka, taniec z książką, puszczanie balonów z napisami, żywe maskotki i rodzinny piknik. Jedno jest pewne – gdy którykolwiek z uczniów pomyśli kiedyś o dniu czytania w szkole, od razu się uśmiechnie. Dokładnie o to nam chodziło – czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

W nagrodzonej inscenizacji wzięli udział: Mała Rzepka - Zuzanna Królikowska, Duża Rzepka - Zdzisława Sołtys, Dziadek - Piotr Wojciechowski, Babcia - Anna Butryn, Wnuczek - Jacek Sucharski, Mruczek - Marcin Jaskrowski, Kicia - Daria Kot, Kurka - Renata Berent, Gąska - Katarzyna Wilińska, Bociek - Katarzyna Skibińska, Żabka - Natalia Bednarek, Kawka - Monika Frątczak, recytacja - Katarzyna Lewicka, koordynator akcji - Monika Frątczak, prowadząca - Elżbieta Sińska.

Pozostałe osoby zaangażowane w oprawę artystyczną: Krystyna Bogdan, Mirosława Lewandowska, Emil Stolarz, Jolanta Nawrocka, Paulina Trawińska, Żaneta Supryczyńska. Zumbę przygotowała Magdalena Musioł wraz ze swoim szkolnym zespołem tanecznym „Perełki”.

                                 

                                 

                                  

                                  

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Sobota, 20-01-2018
Dziś imieniny
Fabioli, Miły, Sebastiana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: